Zapraszam do lektury artykułów.

Blog

Jest super, więc o co Ci chodzi?

Nie od dziś wiadomo, że brak umiejętności samodzielnego myślenia jest problemem z którym stykamy się każdego dnia, jednak dziś stwierdzam, że nas się już nie uważa za idiotów, nas się tak traktuje i to w najgorszym tego słowa znaczeniu. Po wprowadzeniu programu 500+, który zabiera wszystkim i daje wybranym ( osobista opinia autorki ), informacja o umorzeniu długu FUS przez Skarb Państwa jest czymś z gatunku science fiction nawet biorąc pod uwagę powyższe. O ile słynny program z plusem skądś jeszcze środki pobiera ( każdy z nas wpłaca $ do budżetu, a więc wszyscy składamy się na wypłaty ) o tyle wspomniane umorzenie porównać można jedynie do WYOBRAŻENIA sobie reanimacji trupa – rząd nie ma ani środków, które umarza, ani FUS’owi to w niczym nie pomoże.

Czytaj więcej

Idzie Grześ przez wieś – II rozbiór OFE

Zadziwia mnie poruszenie jakie wywołały doniesienia o „II rozbiorze OFE”. Paradoks sięgnął zenitu. Emocjonujemy się planami reformy systemu emerytalnego zapominając zupełnie, że nawet emerytura w wysokości 30% obecnych dochodów nie koniecznie wystarczy na godne życie, a to i tylko jeśli nam się poszczęści. Od lat Państwo zachowuje się jak Grześ, który idzie przez wieś – dopłaca do wypłat rent i emerytur i nie jest to worek bez dna. Nic więc dziwnego, ze raz po raz pojawiają się pomysły przelania z pustego w próżne w celu utrzymania pozorów jakiejkolwiek stabilności finansowej. Osobiście dostaje konwulsji zbliżając się do „Zakładu Utylizacji Szmalu” i to nie dlatego, że mam jakieś specjale uprzedzenia, tylko dlatego, że szokuje mnie fakt tak sprawnego przejadania Naszych ciężko zarobionych pieniędzy.

Czytaj więcej

Z innej perspektywy – zaufanie

Zaufanie – zaufanie wobec jakiegoś obiektu jest to wiedza lub wiara, że jego działania, przyszły stan lub własności okażą się zgodne z naszym życzeniem. Jeśli takiej pewności nie mamy, to zaufaniu towarzyszy także nadzieja. (źródło- wikipedia)

Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że w naszym kraju obowiązuje ogólnonarodowe przyzwolenie na kłamstwo. Przeglądam wiadomości w mediach i widzę listę niezrealizowanych obietnic wyborczych. Nie mam na myśli konkretnego Rządu, w zasadzie mam na myśli wszystkie, które do tej pory sprawowały władzę . Wydawać by się mogło, że określenie „kiełbasa wyborcza” wyryło w Naszej świadomości tak wielką bruzdę, że nawet nie reagujemy już na zmianę obietnic które zdeterminowały możliwość zasiadania konkretnych osób w okrągłym budynku przy Wiejskiej. Myślę o tym i zastanawiam się co jest z nami nie tak. Dlaczego pozwalamy by nami manipulowano. Dlaczego nie rozliczamy z wypowiedzianych słów, zrealizowanych czynów? Wyjaśnień jest zapewne tyle ile głosów w sprawie, czyli ile? Jest to temat tak samo niewygodny dla polityków jak i finansistów, doradców, specjalistów, ekspertów, których zadaniem jest zdobycie Naszego zaufania, którym w nadziei powierzamy Nasze oszczędności, kwestię wyboru najlepszego kredyt na zakup domu, rozwiązania problemu, który zawsze wiąże się z częściowym lub całkowitym powierzeniem swojego losu w cudze ręce.

Czytaj więcej

Hazard.. strukturyzowany

 

W okresie ostatnich lat samo nazewnictwo związane z produktami typu strukturyzowanego uległo zmianie. Dziś mamy lokaty strukturyzowane, produkty strukturyzowane oraz lokaty inwestycyjne. Każdy z tych produktów w zależności od Banku może nieznacznie różnić się konstrukcją.

Czytaj więcej

Grzybobranie

Jak grzyby po deszczu ( paradoks bo akurat prawdziwych grzybów w tym roku jest tyle co kot napłakał) wyrastają firmy o wątpliwej renomie jak i zamiarach. Skąd taki „wysyp” szemranych propozycji?

Czytaj więcej

Sztuka latania – o co tak naprawdę chodzi w ofertach pakietowych?

Zważywszy na fakt, rynek nieruchomości zdecydowanie ruszył, postanowiłam przybliżyć kwestię związaną, z wydaje się nieodzowną na chwilę obecną poblematyką dodatkowych produków banowych oferowanych do kredytów hipotecznych. Podejmując decyję odnośnie zakupu własnego M w pierwszej kolejności pojawia się pytanie – gdzie pozyskać finansowanie na realizację tego celu. Banki kuszą różnego rodzaju promocjami: „3×0”, „bez prowizji”, „niska marża”( najczęściej przez okreslony czas – 12, 24 m-ce ). Co kryje się za tymi terminami? W zalezności od konstrukcji produktu bankowego jako warunek do skorzystania z określonej opcji pojawiają się:

Czytaj więcej

Przełom w regularnym oszczędzaniu. Możesz wypłacić środki z AEGONA za 1% wartości.

Kilka dni temu trafiłam na artykuł dotyczący możliwości wypłat z tzw. Polis regularnego oszczędzania. Nie było by w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że po latach batalii zdeterminowanej do odzyskania swoich środków grupy osób, Towarzystwo Ubezpieczeń na życie Aegon pochyliło głowę. Jest to efekt pozwów, które zresztą dotyczą chyba każdego popularnego producenta „regularów”.

Czytaj więcej

Kupić, czy nie kupić? Oto jest pytanie.

Od lat obserwuje zachowanie rynku, a właściwie bardziej cykle koniunkturalne które nim rządzą. Od lat również jestem świadkiem różnych z punktu widzenia opłacalności decyzji inwestycyjnych. Podstawowe założenie jakie należy przyjąć w przypadku tych błędnych to: Ludzie kierują się emocjami, Popyt kształtowany jest często przez media, które przekazują…

Czytaj więcej

Doradztwo finansowe

Podejmując decyzję o chęci zaciągnięcia zobowiązania każdy z nas chciałby aby kredyt który zamierza zaciągnąć był jak najtańszy, przyznany szybko i najlepiej „na dowód”. Niestety od kilku lat sektor bankowy patrzy dość mocno na „ręce” kredytobiorców. Co zatem należy zrobić aby nasze oczekiwania zostały spełnione?

Czytaj więcej