Zapraszam do lektury artykułów

Blog

Przełom w regularnym oszczędzaniu. Możesz wypłacić środki z AEGONA za 1% wartości.

Kilka dni temu trafiłam na artykuł dotyczący możliwości wypłat z tzw. Polis regularnego oszczędzania. Nie było by w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że po latach batalii zdeterminowanej do odzyskania swoich środków grupy osób, Towarzystwo Ubezpieczeń na życie Aegon pochyliło głowę. Jest to efekt pozwów, które zresztą dotyczą chyba każdego popularnego producenta „regularów”.

Nie mniej jednak sukces ten jest krokiem milowym w batalii Ubezpieczyciel vs Ubezpieczony.

Co to mi daje w praktyce?

Tutaj należy się słowo wyjaśnienia. Mimo, że informacja jest oficjalna, nie każdy o tym wie, a i pracownicy Aegona nie są skorzy do dzielenia się takimi informacjami. Jeśli posiadasz polisę regularnego oszczędzania w Aegon nabytą na tzw. Starych zasadach tj. z wysoką kwotą wykupu przed upływem 5-10 lat okresu składkowego, to z pewnością Twój opiekun skontaktował się z Tobą i zaproponował zamianę obecne polisy na nową. Jak to się ma do informacji powyżej? W tej chwili prowadzona jest kampania mające na celu pokazanie, że mimo możliwości wypłat wielu klientów nie rezygnuje z dalszego oszczędzania, co w znakomitej większości przypadków jest kolejnym dowodem na niedoinformowanie klientów. Otóż nie trzeba zakładać nowej polisy żeby odzyskać środki ze starej. Jednym zdaniem: jeśli jesteś klientem Aegona i szczęśliwym posiadaczem programu regularnego oszczędzania z którym jest Ci po prostu nie po drodze, czujesz się wyprowadzony w maliny lub Twój opiekun nie zadbał o to żeby Twoja polisa przynosiła zyski, możesz z niej zrezygnować. Koszt który poniesiesz to 1% kapitału oraz oczywiście podatek Belki od zysków kapitałowych ( o ile oczywiście takie są ). Dla przykładu jeśli oszczędzasz po 500zł od 5 lat, kwota kapitału, którą powinieneś mieć na to 30 000zł. Jeśli w tym czasie Twoja polisa przyniosła zysk 1000zł ( zatem łączne saldo 31 000zł ) to otrzymasz:

30 000zł – 30 0000zł * 1% = 29 700zł

1000zł – 1000zł *19% = 810zł

Łączna kwota do wypłaty 30510zł

Co zrobić aby skorzystać z tej możliwości?

Najbezpieczniej będzie jeśli zadzwonisz na infolinię Aegon i sprawdzisz Twój numer polisy – czy na pewno możesz dokonać takiej transakcji. Jeśli po sprawdzeniu okaże się, że Twoja polisa może być zakończona wcześniej na powyższych warunkach zostaniesz poproszony o przesłanie wypełnionego formularza:

http://www.aegon.pl/Documents/aegon-pl/Formularze%20TU/UNI-FWP-1014.pdf

oraz dołączenia kopii dowodu osobistego i przesłanie ich na adres:

Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Centrum Operacyjne ul. Katowicka 47 41-500 Chorzów

W ciągu 30 dni środki z Twojej polisy powinny trafić na wskazane przez Ciebie konto.

 

Pamiętaj jednak, że otrzymane w ten sposób pieniądze warto następnie zainwestować w końcu chyba nie po to oszczędzałeś żeby je teraz skonsumować?

 

Źródło:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Klienci-Aegon-juz-moga-rezygnowac-z-polis-7226022.html

http://www.przywiazanidopolisy.pl/?str=p_fakty

http://www.aegon.pl/Strona-glowna/